Jesteś pracodawcą i planujesz zatrudnić cudzoziemca?
Szukasz pracowników na sezon? Chcesz rozwiązać problemy kadrowe?
Przyjdź na spotkanie i dowiedz się, jak zrobić to zgodnie z nowymi przepisami i zmianami wprowadzonymi w 2018 roku.

Wciąż wśród pracodawców mnożą się wątpliwości związane z legalnym przyjmowaniem do pracy obcokrajowców. Jest to efekt m.in. zmian w przepisach, jakie zaczęły obowiązywać od stycznia 2018 roku.
Na początku roku zmieniły się zasady dotyczące zatrudniania obcokrajowców z Ukrainy, Białorusi, Armenii, Gruzji, Mołdawii i Rosji, a więc z państw, z których lokalni przedsiębiorcy najchętniej sięgają po nowych pracowników. Jedną z nowości jest pojawienie się zezwolenia na pracę sezonową oraz oświadczenia o powierzeniu pracy cudzoziemcowi.

Podczas godzinnego spotkania w sposób kompleksowy zostaną omówione wyzwania, jakie stoją przed przedsiębiorcami, którzy chcą lub zatrudniają już cudzoziemców. Główne zagadnienia będą dotyczyły zatrudnienia Ukraińców w lokalnej firmie, a w szczególności:

  • organizacji pobytu pracowników z zagranicy,
  • kłopotliwej papierologii – jak skutecznie stosować efektywne ścieżki działania,
  • relacji z urzędami i instytucjami – jak unikać kosztownych błędów,
  • tego, co nas czeka w najbliższym sezonie 2018, czyli konkretnie o nowelizacji przepisów,
  • kwestii poprawnej komunikacji i pokonania różnic kulturowych celem zwiększenia wydajności pracy.

Dodatkowo każdy z uczestników otrzyma gotowe rozwiązanie problemu – braku rąk do pracy na najbliższy sezon oraz zostanie objęty wsparciem pomocy w znalezieniu wykwalifikowanej kadry do pracy. Szanujemy Twój czas, dlatego spotkanie potrwa jedynie godzinę.


Kto?

Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza w Szczecinie przy współpracy z Fundacją 2BeFair, której celem jest edukowanie przedsiębiorców na temat legalnego zatrudniania obcokrajowców na terytorium Rzeczpospolitej Polski, zaprasza na cykl bezpłatnych spotkań informacyjnych dotyczących zmian w przepisach o zatrudnianiu cudzoziemców, odbywających się w ramach kampanii informacyjnej ,,Zatrudniam legalnie”.


Dla kogo?

Spotkanie przeznaczone jest dla przedsiębiorców zatrudniających lub chcących zatrudnić cudzoziemców, a także menadżerów, kadrowych i HR-ów.


Kto poprowadzi?

Cykl spotkań poprowadzi Kamil Zieliński – Dyrektor Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej w Szczecinie, który poinformuje o legalności zatrudnienia i pobytu cudzoziemców na obszarze województwa zachodniopomorskiego, a także w praktyczny sposób podzieli się własnym kilkunastoletnim doświadczeniem, zdobytym na polskim rynku pracy podczas prowadzenia własnej agencji pracy.

Wybierz poniżej miasto i dokonaj bezpłatnej rejestracji. Zapraszamy Serdecznie do licznego udziału.

Miejsce spotkania:

Powiatowy Urząd Pracy w Kołobrzegu
ul. Katedralna 46, Kołobrzeg

Dodatkowe informacje.
Osoba do kontaktu:

Łukasz Ubycha
Koordynator Fundacji 2BeFair
tel. +48 739 016 400
email: fundacja@2befair.pl

Miejsce spotkania:

City Box Koszalin
Rynek Staromiejski 14, Koszalin

Dodatkowe informacje.
Osoba do kontaktu:

Łukasz Ubycha
Koordynator Fundacji 2BeFair
tel. +48 739 016 400
email: fundacja@2befair.pl